Sport

Chelsea rinovon kontratat e dy futbollistëve

Mbrojtësi Thiago Silva dhe sulmuesi Olivier Giroud kanë vazhduar aventurën e tyre te Chelsea.

Pas rinovimit të Thomas Tuchel, ishin dy futbollistët që rinovuan gjithashtu me skuadrën londineze, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësi braziljan ka rinovuar edhe me një sezon, e të njejtën gjë e ka bërë edhe sulmuesi francez.

Giroud, në ditët e fundit u lidh me një kalim të mundshëm në kampionatin italian tek Milan, por në fund vendosi të mbetet në Londër.

Postime të ngjajshme
Sport

Mikrobiologu Lul Raka: Kur klubet tona të fillojnë garat në Evropë, le të lejohen shikuesit në një përqindje

Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur