Sport

Challandes pyetet për mungesën e Zhegrovës, kjo është përgjigjja e tij

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka mbajtur një konferencë për shtyp para ndeshjes së nesërme me San Marinon.

“Dardanët” janë nikoqirë të San Marinos nesër pasdite në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

 

Në listën e të ftuarve mungon ylli i Baselit, Edon Zhegrova, derisa për mungesën e tij është justifikuar Challandes.

“Detyra ime si trajner është të bëj përzgjedhjen e lojtarëve. Ftojë lojtar që janë të përshtatshëm për momentin e caktuar. Edon Zhegrova nuk është në listë. Kjo është arsyeja”, deklaroi ai para gazetarëve.

Postime të ngjajshme
Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”

Sport

Arrihet marrëveshja mes klubeve, Xhaka pritet t’i bashkohet Romës