Sport

Challandes publikon listën për tri ndeshjet e tetorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes e ka publikuar listën e futbollistëve për tri ndeshjet e këtij muaji.

Dardanët fillimisht më 8 tetor do të luajnë kundër Maqedonisë së Veriut në gjysmëfinale të “play-off”-it për kualifikim në Kampionatin Evropian në Shkup, derisa më pas në kuadër të Ligës së Kombeve do të luajnë kundër Sllovenisë më 11 tetor në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe kundër Greqisë, më 14 tetor në Athinë.

“Dardanët” stërvitjet e para do t’i zhvillojnë të hënën në orën 19:00 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Gjtihashtu të hënën do të mbahet edhe konferenca për medai nga Bernard Challandes.

Më poshtë lista e futbollistëve të futar për ndeshjet e tetorit:

Postime të ngjajshme
Sport

Mirlind Daku tregon tifozin e tij më special

Sport

Një shqiptar pritet të startojë sot në ndeshjen Celtic – Milan

Sport

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Bledar Hajdini po stërvitet me skuadrën finlandeze

Sport

Lista e golashënuesëve më të mirë pas javës së shtatë