Sport

Challandes: “Nuk kemi futbollistë që mund t’i zëvendësojnë Rashicën, Zenelin…”

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, është shfaqur para gazetarëve një ditë para ndeshjes me Anglinë, në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Ai ka folur edhe për mungesat e shumta që ka Kosova; Milot Rashica, Arbër Zeneli, Benjamin Kololli, Hekuran Kryeziu e Herolind Shala – që të gjithë do të mungojnë për shkak të dëmtimeve.

“Keni shumë mungesa, kush do t’i zëvendësojë ata? S’do ta jap formacionin, nuk e bëj asnjëherë para ndeshjes”, u përgjigj Challandes.

“Është e qartë se na mungojnë disa futbollistë të rëndësishëm. Por është e qartë se kemi zgjedhje dhe mund t’i zëvendësojmë ata, duhet t’i zëvendësojmë, por po ashtu është e natyrshme se nuk kemi nivel shumë të madh të futbollistëve që mund t’i zëvendësojnë”. “Sido që të jetë, kemi lojtarë cilësor dhe unë duhet të bëj një vlerësim sa më të saktë për të parë se cilët nga këta lojtarë që kam në dispozicion, mund të përballojnë një ritëm të lojës që mund ta jap ndeshja me Anglinë”.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv