Sport

Challandes kundër Superligës Evropiane

Bernard Challandes është futur në debatin se a duhet të formohet Superliga Evropiane.

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka deklaruar se kjo ligë po bëhet vetëm sa për të gjeneruar më shumë para.

“Kjo Superligë është duke u formuar për të fituar klubet më shumë para. Unë jam i shokuar nga kjo”, ka thënë Challandes në “RFJ.ch”.

12 klube të mëdha evropiane e kanë nisur një iniciativë për krijimin e një gare të re.

Barcelona, Real Madridi, Liverpooli, Juventusi dhe klube tjera synojnë ta fillojnë këtë garë në gusht të këtij viti.

Mirëpo, kjo ide është kundërshtuar ashpër nga UEFA dhe FIFA, të cilat kanë paralajmëruar sanksione ndaj klubeve në fjalë.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës