Sport

Challandes konfirmon dy mungesa për ndeshjet e qershorit, njëri nga ta është infektuar me Covid-19

Kosova në prag të ndeshjeve miqësore, do të luaj me dy mungesa të rëndësishme, shkruan Gazetasheshi.com.

Trajneri, Bernard Challand, në një konferencë për media ka dhënë detaje rreth këtyre dy mungesave, e që janë Aro Muric dhe Ibrahim Dreshevic.

Mbrojtësi mungon për shkak se është i infektuar me Covid-19.

 

Ndërsa, Muric për arsye se ka pësuar një lëndim tek skuadra e tij holandeze.

 

Në vend të këtyre dy lojtarëve, në listë janë futur portieri, Betim Halimi dhe sulmuesi, Mirlind Daku.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë