Sport

Challandes komenton vendimin e Andi Zeqirit

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes ka folur në konferencën për shtyp para dy ndeshjeve miqësore ndaj San Marinos dhe Maltës

Andi Zeqiri? Për mua, është e qartë. Kemi biseudar shumë me Andin dhe familjen e tij dhe agjentin e tij. Një lojtar i cili ka dy pasaporta duhet të vendosë vetë”.

“Ai tani ka pranuar një ftesë nga Zvicra dhe ata do të luajnë në Kampionatin Evropian. Një lojtar mund të vendosë të luajë për vendin e tij, por për mua është më mirë që ai të zgjedhë futbollin”.

 

“Jam i zemëruar për këtë gjë sigurisht. Vendimi i tij nuk është final, akoma mbetet për t’u vendosur”.

Kosova do të luajë ndeshjen e parë miqësore ndaj San Marinos më 1 qershor dhe më pas ndaj Maltës më 4 qershor.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë