Lajme

Çfarë po ndodh? Mblidhet kryesia e LDK’së

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të mblidhet sot, ndërkaq një ndër temat e diskutimit do të jetë edhe shkurtimi apo heqja e fushatës zgjedhore.

Lajmin e ka konfirmuar anëtari i kryesisë së LDK-së, Arben Gashi, në një prononcim për Reporterin.

“Në orën 14:00 do të mblidhet Kryesia. E padyshim njëra nga temat do të jetë edhe për fushatën zgjedhore, ku mund të kërkohet edhe shkurtimi ose heqja fare e fushatës”, ka deklaruar Gashi.

Në mbledhje do të diskutohet edhe rreth takimit me presidenten Vjosa Osmani, ku LDK-ja ka konfirmuar pjesëmarrjen.

Osmani ka ftuar partitë politike për të diskutuar rreth zgjedhjeve lokale, që është planifikuar të mbahen më 17 tetor, por Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka rekomanduar shtyrjen e tyre.

Postime të ngjajshme
Lajme

‘Amerika merr në dorë komplet situatën’

LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

Lajme

U mbajt mbledhja e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, ja për çfarë u diskutua

Lajme

Tragjike: Vetura del nga rruga dhe bie në lumë, një i vdekur dhe dy të lënduar