Lajme

Çfarë nxënësi ishte Përparim Rama, publikohen notat e tij

Kryetari i zgjedhur i Prishtinës, Përparim Rama, lojën e basketbollit e paska pasion qysh nga fëmijëria.

Kështu, të paktën i thanë Klan Kosovës arsimtarët që dikur i dhanë mësim Ramës në shkollën fillore “Hasan Prishtina”.

E ish-kujdestari i tij Nexhmi Avazi thotë se përveç në sport, ai ka qenë i zoti edhe në mësim dhe në sjellje.

Ndërkaq, drejtoresha e tanishme e shkollës thotë se ndihet krenare për këto suksese të kreut të kryeqytetit.

Postime të ngjajshme
Lajme

Aksident tragjik në Itali, vdes 24-vjeçari shqiptar

Lajme

Momenti kur polici serb tërheq zvarrë një grua gjatë protestave në Beograd

Lajme

Shpat Kasapi tregon ngjarjen emocionuese të babait që i ka ndodhur në të njëjtin vend të aksidentit në Bullgari

Lajme

U raportua për sulme të mundshme në Kosovë, reagon Policia