Lajme

Çfarë moti do të kemi të dielën?

Gjatë ditës së nesërme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, shkruan Gazeta Metro.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale mund të bien deri në 1 gradë, ndërsa maksimalet deri në 17 gradë.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-3 m/s “, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin