Lajme

Çfarë ka ndodhur me 400 kilogramë kokainë që u sekuestruan në Lipjan

Hetimet në vendngjarje janë mbyllur, ndërsa droga e sekuestruar në Lipjan, brenda disa javësh do të asgjësohet.

Para dy javësh e gjithë vëmendja e opinionit publik ishte në këtë vend.

Qindra kilogramë drogë të llojit kokainë u sekuestruan në magazinën e kësaj kompanie.

Shtatë persona që dyshohet se kanë pasur lidhje me këtë rast janë në paraburgim.

E i vetmi që ka mbetur është një zyrtar i lartë i kompanisë, të cilit nuk i pëlqeu prania e ekipit të televizionit afër kompanisë.

Ndërsa siç merr vesh televizioni, pesë ditë kanë zgjatur hetimet nga organet e hetuesisë në këtë hapësirë.

E droga e sekuestruar tani gjendet në hapësirat e dhomave të dëshmive brenda Policisë së Kosovës.

Deri te asgjësimi i saj, sipas njohësve të sigurisë mund të merr kohë deri në dy muaj.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=317692659763122

Kjo sasi e sekuestruar llogaritet si një ndër sasitë më të mëdha të kapura ndonjëherë në Kosovë.

Por a ka kapacitete Policia e Kosovës që ta asgjësojë një sasi të tillë dhe ku mund të asgjësohet kjo sasi e drogës?

Televizioni ka pyetur edhe në Prokurorinë Speciale të Kosovës se deri ku kanë shkuar hetimet në lidhje me këtë rast.

Mirëpo, të njëjtit nuk i janë përgjigjur interesimit të televizionit gjatë ditës së martë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Tre të lënduar pas rrokullisjes së një veture në autostradën “Arbën Xhaferi”

Lajme

Agim Veliu me akuza të rënda ndaj Abdixhikut pasi e shkarkoi

Lajme

Kjo është lista e emrave të personave që duhet të paraqiten për t’u vaksinuar nesër te salla ‘1 Tetori’

Lajme

U kthye në Kosovë pas 29 vjetësh, mërgimtari pritet në Aeroport me surle e tupanë