Sport

Çfarë do të ndodhë me afatin kalimtar të futbollistëve, FIFA u del në ndihmë klubeve

Futbolli në të gjithë botën është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Deri më tani nuk ende një vendim final se kur do të rinis futbolli i luajtur, ndërsa janë të shumta skenarët që po disktuohen.

Të gjithë klubet do të pësojnë shumë dëme ekonomike gjatë kësaj kohe dhe po disktohen edhe shkurtimet e pagave për futbollistët.

Gjitashtu FIFA po diskuton që për t’u ardhur në ndihmë ekipeve të mbajë hapur merkaton nga korriku deri në janar. Në të tillë mënyrë ekipet do të mund të rikuperonin disa të ardhura edhe pse nuk është vendosur ende zyrtarisht.

Postime të ngjajshme
Sport

Kthim në kohë, viti 1984: Këta ishin yjet e miqësores Kosova e Vushtrrisë - Prishtina

Sport

UEFA tregon se a do të ketë ndryshim të formatit në Ligën e Kampionëve

Sport

Lorik Cana zbulon talentin më të madh shqiptar me të cilin ka luajtur

Sport

Ndahet nga jeta ish trajneri i Barcelonës, Real Madridit e Atleticos