Lajme

Çështjet mjedisit: “Biden duhet të korrë sukses, aty ku Obama dështoi”

Sivjet kemi nevojë për një premtim më të guximshëm për shpëtimin e planetit tonë.

Që nga fillimi i vitit 1995 dhjetëra mijëra ekspertë për çështjen e mjedisit e klimës, aktivistë të shumtë nga të gjitha profilet nga e gjithë bota janë bashkuar në fundvitin që sapo kaloi, njofton HS.

Gjatë dy javëve kanë organizuar kongres për të trajtuar çështjen e klimës dhe mjedisit.

Në këtë kongres është diskutuar shumë, me një auditor të gjerë, për fatin e globit tonë.

Por ajo që konsiderohet si më e rëndësishmja për klimën këtë vit është ajo që Shtetet e Bashkuara pritet që të bëjnë: Biden duhet të korrë sukses, aty ku Obama dështoi./RTKLive

Postime të ngjajshme
Lajme

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë

Lajme

Mustafa i drejtohet VV’së

Lajme

Pasi PDK e LDK e quajtën Dukagjinin televizion të VV-së, reagon Panduri

Lajme

“Kam me kall këtë zyrë, nëse nuk mi jepni dokumentet”: Zyrtarja e lartë në KQZ kërcënohet nga anëtari i VV’së