Sport

Celina, ‘diamanti’ i Swanseas që po shkëlqen në Championship

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bersant Celina është njëri nga lojtarët kryesor të Swanseas.

Ylli i Kombëtares së Kosovës e ka nisur për mrekulli edicionin e ri me Swansean dhe është i dyti sa i përket rasteve të krijuara në Championship, shkruan Periskopi.

Celina ka krijuar 10 raste për gol në tri ndeshjet e para me Swansean, derisa është i dyti në Championship pas Mateusz Kilch, i cili ka krijuar 11 raste për gol.

Swansea është në vendin e katërt me 7 pikë të grumbulluara pas tri xhirove.

Celina me formën që po kalon do ta ndihmojë shumë edhe Kosovën në ndeshjet e shtatorit. Kujtojmë që Kosova luan më Çekinë më 7 shtator dhe më pas me Anglinë më 10 shtator në kuadër të kualifikueseve për Euro 2020.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv