Sport

Celina asiston në humbjen e Ipswich

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina ka zhvilluar një paraqitje të mirë pavarësisht se skuadra e tij Ipswich ka pësuar humbje, në kuadër të kampionatit anglez League One, shkruan Sheshi.info

Celina në këtë ndeshje ka kontribuar me asistim në humbjen e skuadrës së tij me rezultat prej 2:1 ndaj Accrington.

Goli i vetëm për Ipswich erdhi në minutën e 38-të, të shënuar nga Macauley Bonne që realizoi pas asistimit nga Celina. Për mesfushorin e Kosovës ky është asistimi i tij i tretë në katër ndeshje të zhvilluara, derisa ende nuk ka arritur të gjej rrjetën.

Ndërsa në pjesën e dytë ky rezultat u përmbys nga Accrington. Ipsiwich me këtë humbje renditet në pozitën e 19-të me 10 pikë.

Postime të ngjajshme
Sport

Zhegrova reagon pasi i siguroi fitoren Baselit me supergol në “frymën e fundit”

Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit