Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Gjilani ka kaluar në epërsi ndaj Llapit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Gjilanasit po avancojnë me rezultat 1:0 falë golit të shënuar nga Granit Jashari në minutën e shtatë të lojës që po zhvillohet në stadiumin “Zahir Pajaziti”…
Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Llapi e ka ngushtuar rezultatin ndaj Gjilanit, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Trimror Selimi e shënoi golin e parë të vendësve pas një asistimi të Festim Alidemës. Paraprakisht, gjilanasit shënuan dy herë me Granit Jasharin dhe Përparim…
Sport

LAJMI I FUNDIT: Ferizaj transferon futbollistin e Prishtinës

Skuadra e drejtuar nga Bekim Isufi, Ferizaj ka fituar miqësoren e parë në vitin 2020, shkruan Gazeta Sport. Sot, Ferizaj, mposhti me rezultatin e lartë 4-0 skuadrën shqiptare nga Maqedonia e Veriut, Renova. E Ferizaj tashmë ka siguruar shërbimet e një talenti. Bëhet…
Sport

Flamurtari transferon sulmuesin e Vushtrrisë

Bashkim Shala pritet që të jetë përforcimi më i ri i skudrës së Flamurtarit, raporton Gazetasheshi.com. Sulmuesi vushtrrias që pak ditë më parë ndau rrugët me skuadrën e vendlindjes pritet që të transferohet në klubin kryeqyetas. Zyrtarizimi i tij pritet të…
Sport

UEFA publikon formacionin e vitit, Ronaldo e Messi nuk mungojnë

UEFA ka publikuar ditën e sotme formacionin e vitit 2019, duke u bazuar në votat e tifozëve. Plot 2 milionë votues kanë zgjedhur formacionin e vitit, ku sistemi është 4-4-2 ose 4-2-4. Padyshim që Liverpooli është skuadra e cila ka më së shumti lojtar në këtë…