Sport

Caktohen gjyqtarët për ndeshjet e fundjavës

Komisioni për delegimin e gjyqtarëve ka caktuar referët për ndeshjet e xhiros së 13-të në kampionatin elitar.

Dardan Çaka është deleguar në ndeshjen kryesore të javës ndërmjet Ballkanit dhe Llapit. Gjyqtari vushtrrias do të asistohet nga Fatlum Berisha dhe Granit Hyseni, ndërkohë Burim Jahmurataj do jetë në rolin e gjyqtarit të katërt.

Në një tjetër duel interesant, i cili do të zhvillohet në “Fadil Vokrri” ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës ’89, do të gjykojë Mervan Bejtullahu.

Delegimet e plota të xhiros së 13-të:

Postime të ngjajshme
Sport

Trajneri i klubit shqiptar e ndjek ndeshjen e skuadrës së tij duke marrë oksigjen në spital

Sport

Llapi në pozitë të vështirë, ish-ndihmësi i Tahir Batatinës gati ta mbyllë vjeshtën si lider i Ligës së Parë

Sport

Klubi emblemë në futbollin e Kosovës me të cilin po bëhen eksperimente!

Sport

SUPERLIGA LIVE: Gjilani – Drita & Feronikeli – Trepça ’89