Sport

Caktohen gjyqtarët për javën e katërt në Ligën e Parë

Liga e Parë e Kosovës në Futboll do të na sjellë sërish futboll të bukur, shkruan Sheshi.info

Për ndeshjen e katërt kampionale, janë deleguar edhe gjyqtarët kryesorë të ndeshjeve.

Liria do të jetë nikoqir i Vëllaznimit për xhiron e katërt, derisa “bilbili” i është besuar gjyqtarit Burim Jahmurataj me asistentët Arton Latifi dhe Bekim Rama.

Takimi kryesor në grupin B të Ligës së Parë është ai mes Ferizajit dhe Vushtrrisë, ku i është besuar gjyqtarit Valon Abazi, me asistentët Bunjanin Raqi dhe Gentrit Restelica.

Më poshtë janë edhe delegimet e plota.

Grupi A

Grupi B

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina 1-2 Llapi, golat dhe rastet nga ndeshja e zhvilluar sot në ''Fadil Vokrri''

Sport

Golashënuesit më të mirë pas fazës së parë në Superligë

Sport

Broja bën heroin, sulmuesi shqiptar ia siguron fitoren e parë Southamptonit

Sport

Faza e dytë starton në mesjavë, vëmendja në Gjilan!