Sport

Caktohen gjyqtarët e ndeshjes Kosovë – Greqi

Përfaqësuesja e Kosovës të dielën (5 shtator) e pret Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjet kualifikuese në Kupën e Botës “Katar 2022”, shkruan Zeri.info.

UEFA, ka vendosur edhe gjyqtarin e këtij takimi dhe asistentët e tij.

François Letexier do të jetë gjyqtari kryesor me asistentët Cyril Nugnier dhe Mehdi Rahmouni.

Gjyqtari i katërt në këtë takim është caktuar Jeremy Stiant derisa në dhomën e VAR-it do të jenë Delajod Willy dhe Thomas Leonard.

Ky takim do të zhvillohet në “Fadil Vokrri”, prej orës 20:45.

Postime të ngjajshme
LajmeSport

Joshua - Usyk, këtu mund ta shikoni "LIVE" meçin!

LajmeSport

Momenti kur Florian Marku shpallet kampion

LajmeSport

FLORIAN MARKU TRIUMFON PËRBALLË BOKSIERIT UKRAINAS NË LONDËR

LajmeSport

Mbyllet rundi i pestë në ndeshjen Marku – Prodan, këto janë disa nga lëvizjet e menqura të boksierit shqiptar