Sport

Bytyqi vazhdon të shkëlqej në Superligën turke

Futbollisti kosovar, Zymer Bytyqi po vazhdon shkëlqimin me fanellën e Konyaspor në Superligën e Turqisë.

Bytyqi sonte kundër Kasimpas bëri një asistim fantastik për egjiptianit Koka në minutën e 18-të në golin e epërsisë.

Ndeshja u mbyll 2-2, edhe pse Konyaspor ishte në avantazh prej 2-0.

Bytyqi është një nga futbollistët më të mirë të Konyspori në këtë sezon.

Tek Konyaspori luajnë edhe shqiptarët tjerë si Endri Çekiqi dhe Sokol Cikalleshi që u inkuadrua në pjesën e dytë.

Kurse tek Kasimpas luajtën Florent Hadergjonaj dhe Loret Sadiku.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf