Sport

Bylbyl Sokoli tregon përparsinë e Llapit ndaj Ballkanit

Me ndeshjen Arbëria – Feronikeli (0:0) ka nisur xhiroja e katërt e Superligës së Kosovès nē futboll, shkruan BlicMedia.

Pa dyshim, përballja kryesore e kèsaj jave do të jetë ajo në mes të Llapit dhe Ballkanit, që do të luhet nesër (e mërkurë).

Për këtè super ndeshje nè një prononcim për BlicMedia, ka folur trajneri i njohur Bylbyl Sokoli.

“Ndeshje shumë e rëndësishme për të dy palët.
Pērparsia e Llapit èshtè tereni vendas..
Kurse Ballkani ka startin më të mirë…
Ekipi qē ka durim do ta fitoj ndeshjen!!!”,
ka deklaruar Bylbyl Sokoli.

Ndeshja Llapi – Ballkani luhet në stadiumin “Zahir Pajaziti”, me fillim nga ora 15:00. /A.G/BlicMedia.net

Postime të ngjajshme
Sport

Tahir Batatina: Iu kam thënë futbollistëve, nëse bijmë në Ligën e Parë…

Sport

Rezultatet e ditës në Ligën e Parë

Sport

Rënditja tabelare në Superligën e Kosovës

Sport

Kanë përfunduar tri ndeshjet e xhiros së tetë në Superligën e Kosovës