Sport

Bylbyl Sokoli: Ky është padyshim lojtari më i mirë në Superligë

Trajneri i SC Gjilanit, Bylbyl Sokoli ishte mbrëmë i ftuar në emisionin “Dueli Sportiv”, përcjellë Gazeta Olle.

“Profa” së bashku me panelistët folën rreth trajnerit të ri të Ballkanit, referëve të Superligës dhe formacionit të vitit.

Sokoli është i bindur se çmimi i më të mirit të vitit u dha me plotë të drejtë.

“Me të drejtë, shumë e drejtë… kur jemi te Armend Thaqi me plotë meritë, nuk është aspak gabim ai nuk ka qenë vetëm ndër më të mirët, por më i miri në kampionat gjatë vitit që po lëmë pas”

“Jo vetëm këtë vit, por në 5 të fundit Thaqi ka qenë një ndër më të mirët që kemi, duke mbajtur formën dhe duke qenë stabil”- përfundoi Sokoli.

Postime të ngjajshme
Sport

Trepça ’89, shembull për ekipet tjera në biznesin e transferimeve

Sport

Allegri rikthehet në Serie A, arrin marrëveshje me këtë klub

Sport

Futbollisti i Prishtinës surprizohet për ditëlindje në Antalia

Sport

Portieri kroat rrëfehet për përvojën e re te Llapi