Sport

Bylbyl Sokoli konfirmon bisedimet me Prishtinën

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

FC Prishtina duket se shumë shpejtë ka gjetur zëvendësimin e trajnerit Mirel Josa, i cili u shkarkua vetëm disa orë më herët.

Klubi bardhekaltër është në bisedime me trajnerin e mirënjohur kosovar, Bylbyl Sokoli, i njohur ndryshe edhe si ‘Profa’, shkruan lajmi.net.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net vet Sokoli, duke thënë se ende nuk ka asgjë konkrete në këtë drejtim.

‘’Jam në bisedime. Nesër vazhdojnë bisedimet dhe nuk ka asgjë konkrete. Krejt këto çka po shkrujnë janë të pavërteta‘’, deklaroi 60-vjeçari për lajmi.net.

Kujtojmë se Sokoli udhëhoqi Prishtinën gjatë edicionit 2014/15, ndërsa aktualisht është papunë pasi dha dorëheqje nga Ferizaji.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv