Sport

Bylbyl Sokoli favorizon këto skuadra për titullin kampion të Superligës

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Nē fundajvë nisin ndeshjet e javës së parë për edicionin 2019/20, të IPKO Supeeligës së Kosovës.

Para fillimit të këtij edicioni në një prononcim për BlicMedia ka folur trajneri i mirënjohur Bylbyl Sokoli.

“Nē këtë kampionat largohen nga Superliga 4 skuadra. Favorit për titull janë ato skuadra që kanè transferu shumë lojtarë dhe nëse nuk arijn të dalin në Evropë do tē jetë dështim për ta”, ka thënë fillimisht trajneri.

Sokoli më tej ka folur edhe për skuadrat favorite për titullin kampion i Superligës.

“Për titull mund të luftojnë, Feronikeli, Prishtina, Drita, llapi, Gjilani, Ballkani, pse jo Flamurtari”, ka deklaruar Bylbyl Sokoli për BlicMedia.

Edhe pse për me qenë më tē sakt në etiketimin e favoritëve duhet të presim së paku 5 gjiro, ka përfunduar trajneri.

Stinori i ri i garave në IPKO Superligë fillon ditën e shtunë nga ora 17:00.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv