Lajme

Burri i Albulena Haxhiut: Çfarëdo Qeverisje me LDK’në është e minuar

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi ka deklaruar se qeverisja e LV-së me LDK-në do të ishte e minuar nga brenda.

Bashkëshorti i deputetes, Albulena Haxhiut, që së fundmi u propozua nga Albin Kurti për Ministre të Drejtësisë, ka folur edhe për zgjedhjet e reja.

Krasniqi ka shkruar në profilin e tij në Facebook se në mes të një qeverisje të minuar nga brenda, siç e konsideron ai qeverisjen me partinë e Isa Mustafës dhe zgjedhjeve të reja, do të preferonte këtë të fundit.

“Në mes një qeverisje të minuar nga brenda(LDK) e jashtë (LDK/PDK) dhe zgjedhjeve të reja do zgjedhja të dytën!”, ka shkruar ai.

Kujtojmë që LV dhe LDK janë duke vazhduar bisedimet për të arritur marrëveshje për koalicion. Për sot nuk është planifikuar ndonjë takim.

Në anën tjetër, presidenti i vendit ka kërkuar nga Kurti që të bëjë sa më shpejtë propozimin e mandatarit.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat