Sport

Bunjaku tregon se si duhet të përgatiten futbollistët e Kosovës në një stadium të zbrazët!

Nesër me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet takimi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, duel ky në kuadër të gjysmëfinale së play-offit të Ligës së Kombeve.

Ndonëse me tetë mungesa, Challandes do të mundohet që ndaj Maqedonisë të vendos formacionin më të mirë që ka në dispozicion, shkruan IndeksOnline

E për të folur më shumë rreth situatës së nesërm, dhe se sa janë futbollistet e përgatitur psiqikisht për këtë takim, foli edhe ish-trajneri i Kosovës, Albert Bunjaku.

“Edhe gjatë kohës time si trajner në Kombëtaren, një trajneri mendon matematikat e mundshme për me arrit një rezultat, trajnerët dhe futbollistet ushtrojnë ne aspektin mental se si t’i kontrollojnë emocionet në ndeshje të tilla”.

“Qysh duhet te parapërgatitesh në një stadium te zbrazët, me rendësi është me dhënë maksimumin, nëse e keni dhënë maksimumin gjithmonë e ke një përgjigje. Ne të gjithë dëshirojmë me fitu ketë lojë, por rrethanat mund te ndryshojnë”, tha Bunjaku në emisionin “Prime Time”.

Postime të ngjajshme
Sport

Interi merr vetëm një pikë përballë Monchengladbach në ‘San Siro’

Sport

Fitore minimale e Liverpool

Sport

Visoka tregon për formën e rikthyer te Vitia dhe synimin e klubit

Sport

Bayerni e nis furishëm mbrojtjen e titullit në Evropë