Sport

Bunjaku flet për futbollistët që vijnë nga jashtë, ja si mund të rritej niveli sipas tij

Ish-selektori i Kosovës në futboll, Albert Bunjaki është i ftuar në emisionin “Sports Show”, shkruan Gazeta Olle.

Bunjaku aty u mundua të analizojë nivelin e futbollistëve që vijnë nga jashtë vendit për në Superligën tonë.

“Niveli i futbollistëve dallon prej klubit në klub, pasi mund të merresh lojtar të mirë, por edhe disa të tjerë që nuk do mundeshin të nxinin vend diku tjetër”

“Nëse kufizojmë numrin e futbollistëve që mund të vijnë nga jashtë, do të mund të rritej niveli dhe të gjithë futbollistët nga jashtë të jenë të mirë”

“Megjithatë, për ne futbollistët që vijnë nga jashtë janë të mirëpritur dhe do të i ndihmojnë shumë ligës që të rritet”

Postime të ngjajshme
Sport

Klubi i njohur spanjoll futet në garë për Xherdan Shaqirin

Sport

Ndahet nga jeta ikona e klubit shqiptar të futbollit

Sport

Tifozët anglezë u rikthyen mbrëmë në stadium pas më shumë se tetë muajsh

Sport

Drita superfavorite, bastoren nuk e bëjnë hesap Llapin