Show Bizz

Bujar Qamili rrëfen betejën e vështirë me Covid-19

Artisti i madh i muzikës popullore, Bujar Qamili, ishte i ftuar në emisionin “Rudina” nga Rudina Magjistari në “Tv Klan”. Ai ishte edhe personi që hapi një sezon të premtesh festive, ku në 8 javë, do të ketë të ftuar VIP që do të këndojnë në një mini-koncert në studio.

Bujar Qamili zhvilloi gjithashtu edhe një intervistë midis këngëve të sjella aq bukur, shoqëruar me orkestrën. Në këtë intervistë, rrëfeu se ashtu si pjesa më e madhe e njerëzve, edhe ai ka kaluar eksperiencën e COVID-19, por në një gjendje të rënduar, pasi ndodhej në koma.

Rudina Magjistari: Edhe njëherë pak për Covid-in, të shikoj që je mirë, ka kaluar gjithçka, e ke hedhur pas shpine, më trego edhe njëherë sepse është hera e parë që takohemi ballë për ballë pas asaj historie.

Bujar Qamili: Po ta tregoj, po s’kam qejf ta kujtoj më, por ka qenë një moment jashtëzakonisht i vështirë, një moment që është një shprehje shqiptare “armikut mos ia pafsha”. Kaq i rrezikshëm është e kaq keq kam kaluar, të paktën një muaj e gjysmë isha në gjendje shumë të rëndë dhe kam qëndruar për disa ditë me radhë në reanimacion, në gjendje kome derisa jam përmendur, por shansi i madh i imi ka qenë që mjekët italianë më kanë qëndruar pranë dhe më sollën edhe njëherë në jetë.

Rudina Magjistari: Edhe kjo është si një jetë e dytë apo jo? E vlerëson si të tillë, si një shans të dytë?

Bujar Qamili: Duket sikur i kemi dëgjuar shpesh ato shprehjet që thonë “ke me vdekë, po do të ringjallesh, do të vish edhe njëherë” e mua më duket, sinqerisht ma beso, më duket sikur kam ardhur.

Më tej, këngëtari tregon që në intubim ishte aq agresiv, sa madje janë detyruar t’i lidhin duart pasi dilte jashtë kontrollit. Ai tashmë ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe është vaksinuar në Itali.

Postime të ngjajshme
Show Bizz

Hasbulla duket si fëmijë i vogël por nuk do e besoni dot se sa vjeç është në të vërtetë

Show Bizz

Sa shumë është rritur vajza e Anitës e Ramushit, nga sot fillon një rrugëtim të ri

Show Bizz

Çfarë i bëri Xheri Blerona Zeqirit kur ajo shkoj për herë të parë në “RTV 21”

Show Bizz

Blerona Zeqiri tregon se si u shndërrua në një nga femrat më të bukura kosovare