Lajme

“Budalla duhet me udhëheq Kosovën, as i forti e as i mençuri”, përgjigja epike e qytetarit në Prishtinë

Një qytetar në sheshin e Prishtinës ka dhënë përgjigjen epike sa i përket udhëheqjes së vendit.

Ai është pyetur nëse duhet udhëhequr nga i forti apo i mençuri, derisa i moshuari ka habitur me përgjigjjen e tij, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

“Për me udhëheq, duhet me udhëheq budalla, e as i mençuri e as i forti”, tha qytetari.

Ai ka treguar edhe arsyen e kësaj përgjigje, e që sipas tij të gjithë shkojnë pas ‘budallës’.

“Në përgjithësi budalla e lëshon një fore, dhe të gjithë pas tij vazhdojnë”, vazhdoi ai.

Madje sipas tij, ata që kanë qenë të mençur që kanë udhëhequr Kosovën, tani janë prapa grilave, derisa të tjerët sipas tij të tjerët janë rrugëve duke bërë hajgare me shtetin tonë./Reporteri.net/

Related posts
Lajme

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka komentuar deklaratën ironizuese të Shpend Ahmetit, në lidhje me borën

Lajme

Përparim Rama ia ofron Arben Vitisë postin e Drejtorit të Shëndetësisë

Lajme

Kjo është bomba 907 kg që u gjet sonte në Merdare

Lajme

Grushte, shqelma e kapje për flokë: Bëhen “llom” mes vete dy femra në Fushë Kosovë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *