Sport

Bruno Fernandes i Milanit po transferohet te Real Madrid

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Bruno Fernandes ka qenë një nga protagonistët e tregut të transferimit në vazhdim dhe me disa ditë deri në fund të dritares, lojtari nuk ka arritur të bëjë një veprim nga Sporting, megjithë largimin e tij dukej i pashmangshëm për disa muaj më parë.

Sipas AS, klubi portugez i kanë ofruar mesfushorin e tyre fillimisht te Real Madridit dhe e kanë vendosur çmimin e kërkuar për Fernandes në 70 milion euro, duke i dhënë Jorge Mendes përparimin për t’u marrë me Los Blancos.

Lojtari ishte i lidhur me lëvizjet në Premier League në korrik, në veçanti, Tottenham dhe Manchester United por të dy klubet nuk ishin të gatshëm të ofronin shumën e kërkuar dhe propozimet e tyre u refuzuan.

Javët e fundit ka pasur edhe raporte për interesimin e Milanit për lojtarin, megjithëse kuqezinjtë tani janë të përqendruar kryesisht në shitjen e lojtarëve.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv