Sport

Broja ka një mesazh për “Intelektualët”

Drita ka zhvilluar miqësoren e parë parasezonale përpara fillimit të Superligës së Kosovës.

Në këtë takim, Drita u përballë me KF Vjosën, ku edhe debutuan disa lojtarë të rinj.

Njëri ndër ta ishte Rron Broja, i cili konsiderohet si njëri nga transferimet më të qëlluara nga “Intelektualët”.

“Gjithçka ishte e mirë në ndeshjen e parë”, tha ai për Gazetasheshi.com

“Do të jap më të mirën nga vetja ime, ky është synimi im për stinorin e ri të Superligës”, u shpreh tutje Broja.

Ai u premtoi të gjithë “Intelektualëve” se do të jap maksimumin nga vetja dhe shpreson që skuadra të arrij sa më lartë që është e mundur.

Drita do të luajë ndeshjen e saj të radhës më 11 gusht ndaj Dukagjinit.

Postime të ngjajshme
Sport

Batatina i kundërpërgjigjet “Xhebrailave”

Sport

Ronaldo biznesmen i suksesshëm, i ndryshoi jetën 40 mijë njerëzve

Sport

Ish futbollisti i Prishtinës nënshkruan për skuadrën e njohur evropiane

Sport

Start i dobët në Superligë, por Ulpiana tani ka një mesazh