LajmeShow Bizz

Bregoviq ngjitet në skenën e festivalit në Korçë, hidhet gaz lotsjellës gjatë performancës

Është hedhur gaz lotsjellës në koncertin e Goran Bregoviqit, raportojnë mediat shqiptare, shkruan Gazeta Metro.

Në pamjet nga vendngjarja janë parë disa qytetare duke u larguar nga hedhja e gazit, derisa disa e kanë pësuar.

Pamjet sjellin qytetarët e shqetësuar, derisa disa u bërtasin forcave të sigurisë duke i akuzuar se nuk kanë bërë sigurim të mjaftueshëm

”Ka pasur dy lotsjellëse, ka pasur fëmijë e të moshuar që janë ndjerë shumë keq. Policia ka shoqëruar një person për këtë incident që është shkaktuar. Ka pasur më pak persona krahasuar me katër ditët e Festës së Birrës si duket për shkak të çmimit të biletave dhe këngëtarit që do performonte’’, u tha në lidhjen direkte të mediave nga Shqipëria./gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Show Bizz

Konkurrenti i “Për’puthen” rrëfen si e humbi këmbën në aksident por nuk u dorëzua kurrë

Lajme

KEDS: Në këto zona do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Lajme

Rama i përgjigjet ftesës së Kurtit, tregon se a do ta vizitojë Kosovën

Lajme

Kjo është mosha e 19 viktimave që humbën jetën nga virusi