Sport

Brazilianët e Vushtrrisë marrin biletën kthyese për në vendlindje, në klub ka mbetur vetëm kryetari!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Vushtrria është “shpartalluar” pas përfundimit të stinorit vjeshtor të Ipko Superligës, ku hasi në vështirësi të mëdha, duke e mbyllur atë në zonën e rënies në Ligën e Parë.

Nga “Ferki Aliu” deri më tani kanë konfirmuar largimin shumë futbollistë, pas mos-marrëveshjeve me kryesinë e klubit për të vazhduar bashkëpunimin.

Tashmë nga klubi janë larguar edhe tre futbollistët e huaj, Ian Agusto, Ygor Vinicius dhe Matheus De Paula, raporton Gazeta “Olle”.

Ata kanë marrë rrugën drejt Brazilit sot.

Ndryshe, Bajram Zuqaku, Dior Zabërgja, Ismet Caka, Petrit Tahiri, Bashkim Shala, Klevis Lushaku e Ledjon Mucaj janë disa prej lojtarëve tjerë që deri më tani e kanë zyrtarizuar largimin.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv