Sport

Brazil – Peru dhe Argjentinë – Kolumbi, orari i ndeshjeve gjysmëfinale në Kupën e Amerikës

Tashmë janë kompletuar çiftet gjysmëfinaliste në Kupën e Amerikës, shkruan Zeri.info.

Në orët e parë të së dielës, Kolumbia eliminoi Uruguain në çerekfinale pas fitore 4-2 në penallti. Kurse, Argjentina fitoi me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Ekuadorit.

Paraprakisht, kualfikimin për në këtë fazën e arritën edhe Brazilia e Peru.

Gjysmëfinalja e parë zhvillohet mes Brazilit dhe Perusë më 6 korrik në ora 01:00, sipas kohës sonë lokale.

Kurse, gjysmëfinalja e dytë mes Argjentinës dhe Kolumbisë zhvillohet më 7 korrik në ora 03:00.

Finalja e madhe zhvillohet më 11 korrik.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi e uron emërimin e Begollit si trajneri i Vëllaznimit

Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!