Sport

Borussia Dortmundi tregon nëse do të jetë pjesë e Superligës

Skuadrat e Bundesligës gjermane duket se nuk do ta mbështesin krijimin e Superligës së klubeve evropiane.

Është Borussia Dortmundi skuadra e cila ka lëshuar një njoftim zyrtar përmes te cilit ka bërë të ditur se do ta bojkotojë këtë iniciativë dhe se dëshiron të zbatojë reformën e planifikuar nga UEFA për Ligën e Kampionëve, përcjell KosovaPress.

“Klubi dëshiron të zbatojë reformën e planifikuar të UEFA Champions League.

Planet për të gjetur një Superligë janë refuzuar “, tha drejtori gjeneral i BVB-së Watzke.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës