Sport

Borë e madhe në Madrid: Shtyhet ndeshja interesante e La Ligës

Ndeshja Atletico Madrid – Athletic Bilbao është shtyrë pas reshejve të shumta të borës në 24 orët e fundit në Spanjë

La Liga ka njoftuar se nuk do të mund të zhvillohet ndeshja e kësaj jave mes Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos, shkruan Reporteri.net

“Duke marrë parasysh gjendjen e jashtëzakonshme nga bora dhe stuhia në gadishullin Iberik, duke shtuar mbylljen e aeroportit në Madrid, La Liga në bashkëpunim me dy klubet ka marrë vendim që të shtyjë ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao”.

“Një datë e re për këtë takim do të konfirmohet gjatë ditëve në vijim në një prej vendeve të lira në kalendarin e garës”, thuhet në njoftimin e La Ligas.

Ndryshe, Atletico Madrid këtë sezon po tregon ndeshje të mira ku është lider në La Liga dhe një nga pretendentët për ta fituar kampionatin.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës