Sport

BOOOOM: Trepça ’89 bën transferimin e dekadës në Superligë, transferon ish-mbrojtësin e Lazios, Torinos e Galatasarayt

Trepça ’89 ka bërë transferimin më të madh në futbollin kosovar.

Ish-mbrojtësi i Lazios, Torinos e Galatasarayt, Luis Cavanda është lojtar i ri i Minatorëve.

Ish futbollisti i Lazio, Torino, Trabzonspor, Galatasaray e Standart Liege, Luis Cavanda do të luaj në Superligën e Kosovës.

Luis Cavanda iu bashkua sot ekipit mitrovicas, Trepca’89.

Se si erdhi deri të transferimi i tij në këtë ekip dhe sa e njeh ai futbollin e Kosovës, e zbulon në një intervistë ekskluzive për Klan Kosova.

 

https://www.facebook.com/watch/?v=814503669132483

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultatet e dy ndeshjeve të stinorit vjeshtor mes Prishtinës dhe Llapit

Sport

FC Prishtina – Llapi: Forma e skuadrave në pesë ndeshjet e fundit dhe përballjet direkte

Sport

Shtatë takime në Ligën e Parë: “Nxehtë” në Klinë, spikat derbi në Prizren

Sport

Rrëfimi prekës i futbollistit të Prishtinës, Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës