Sport

BOOOM! Vjen oferta e parefuzueshme, Erling Haaland aty ku askush nuk e priti

Menaxhmenti i Borussia Dortmund ka vendosur një çmim prej 200 milion euro për yllin më të madh Erling Haaland.

Klubi gjerman pretendon se Haaland nuk është për shitje, por gjithsesi ka vendosur një çmim që ata besojnë se klubet e interesuara nuk do të paguajnë.

Çmimi i lartë nuk e tronditi Chelsea, e cila përgatiti një ofertë prej 180 milion euro për nënshkrimin e Haalandit, pretendojnë mediat nga Ishulli.

Kampioni i Evropës nuk do të kursejë aspak para për të përmbushur dëshirën më të madhe të trajnerit Tuhel, dhe kjo është pikërisht Haaland.

Norvegjezi gjithashtu dëshiron të bëjë një hap përpara në karrierën e tij dhe tashmë ka rënë dakord për një transferim në Stanford Bridge.

Postime të ngjajshme
Sport

Gjilani gati të “bombardoj”, afër marrëveshjes me mesfushorin e njohur

Sport

Nexhipi flet për transferimet te Ballkani

Sport

Gazetari i ‘The Guardian’: Norwich ka transferuar lojtarin më të mirë kosovar

Sport

Lojëra interesante dhe emocione të mëdha dhurojnë fëmijët në garat e “Play-Off-it Nacional”