Sport

‘Bomberi’ gjilanas i cili po shkëlqen me skuadrën e Ballkanit po kërkohet nga dy klube të Serie A

Me 15 gola të realizuar në Superligën e Kosovës në vetëm 8 takime, Mirlind Daku është një nga sulmuesit që ka spikatur më shumë në Evropë në këtë fillim sezoni.

Kjo ka bërë që për sulmuesin e Ballkanit, i cili është në pronësi të kroatëve të Osijekut të interesohen edhe dy klube me emër në Serien A.

Calciomercato.com shkruan se Lazio dhe Torino kanë shfaqur interes për sulmuesin kosovar dhe e shikojnë Dakun si një alternativë të mirë për merkaton e janarit.

22-vjeçari në karrierën e tij është aktivizuar në 9 takime edhe me përfaqësuesen e 21-vjeçarëve të Kosovës duke realizuar edhe 2 gola.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës triumfon në Kupën e Lituanisë, thotë se është koha për një aventurë të re

Sport

Trajneri shqiptar harron Koronavirusin, rikthehet në stërvitje me skuadrën e tij

Sport

Rrëfimi special i shqiptarit: Si u futa në suitën e Maradonës, vinte në Tiranë për 100 mijë euro

Sport

Batatina mbështet delegimin e gjyqtarëve të rinj në Superligë