Sport

Bombë e janarit: Llapi transferon ish-portierin e Parmës, ai është i gjatë mbi 2 metra

Tahir Batatina dhe portierët janë një histori e komlikuar, me këtë të fundit që nuk është kënaqur nga asnjë prej gardianëve të tij deri më tani, ani pse shumica kan qenë në nivel, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra e Llapit sapo njoftoi se kanë afruar në skuadër kroatin, Marijan Coric.

Coric është i gjatë 204 cm dhe kështu bëhet futbollisti më i gjatë që ka Superliga e Kosovës.

Ai gjithë karrierën e tij e ka kaluar në Kroaci, Itali dhe Holandë, teksa arritjën më të madhe e ka përfshirjen në stërvitje me skuadrën e parë të Parmës.

Kroati ka nënshkruar kontratë 6 mujore me skuadrën./

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-futbollisti i Dritës dhe Gjilani në stërvitje te Ballkani, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dana White pas bisedës me Khabibin tregon nëse do të rikthehet në UFC

Sport

Ish-mbrojtësi i Kosovës shfaqet në përgatitje me Gjilanin, por klubi ende nuk e ka zyrtarizuar

Sport

Dallku dhe Dautaj i bashkohen Gjilanit në Durrës, futbollistët mund të ‘firmosin’ gjatë ditëve në vazhdim