Sport

BOMBË! Ancelotti dridh Bayernin e Mynihut, Real Madrid po e transferon yllin botëror?

Mesfushori i Bayern Mynchen Leo Goretzka ka hyrë në vitin e fundit të kontratës së tij,dhe tani për tani,sipas informacioneve të fundit nuk ka marveshje për një vazhdim të bashkëpunimit.

Kontrata e Goretzkës skadon në fund të sezonit të ardhshëm dhe mediat pretendojnë se të dy palët nuk janë as afër një marveshjeje.

Situata monitorohet nga afër nga Real Madrid,i cili dëshiron ta sjell gjermanin në”Santiago Bernabeu”.

Nga ana tjetër,Bayern nuk dëshiron që të përsëritet ”çështja Alaba”,i cili u largua këtë verë pa kompensim dhe është e gatshme të shesë Goretzka.Bavarezët do të përpiqen ta bindin Gjermanin të qëndrojë në Mynih deri në fund të afatit kalimtar,por nëse një marrëveshje nuk arrihet atëherëGoretzka mund të vesh fanellën Bllanco të Real Madridit.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë