Sport

“Bombardon” përsëri Ulpiana, transferon ish-portierin e West Ham

Klubi Futbollistik “Ulpiana” nuk e ka ndërmend të ndalet në këtë afat kalimtar të verës.

Klub nga Lipjani ka arritur akordin me ish-portierin e akademisë së West Ham, Drilon Ajeti, raporton Gazetasheshi.com

21-vjeçari ka mbërritur sot në “Sami Kelmendi” për të firmosur me skuadrën e Edlir Tetovës, duke blinduar kështu portën së bashku me Bashën dhe Blakçorin.

Ajeti në të kaluarën ka qenë pjesë e grupmoshave të West Ham dhe Llapit, ndërsa tani do të veshë fanellën e Ulpianës.

Postime të ngjajshme
Sport

Lukaku drejt Chelseat, tifozët e Interit me mesazh të fuqishëm para selisë së klubit

Sport

Shaqiri pritet të kthehet në Serie A, dy skuadra të mëdha e duan futbollistin shqiptar

Sport

Përzgjedhësi i Shqipërisë U19 zbulon listën me futbollistët e ftuar për miqësoren kundër Italisë

Sport

Talenti i skuadrës gjermane i thotë “Po” Kosovës