Sport

“Bomba” nga Franca: Kjo është e ardhmja e Kylian Mbappes

Pas eliminimit të turpshëm të Francës në Kampionatin Evropian “Euro 2020”, Kylian Mbappe e ka rikthyer vëmendjen te Paris Saint-Germaini.

Futbollisti francez ka edhe një vit kontratë me klubin kryeqytetas.

“L’Equipe” raporton tani se Mbappe ka vendosur të mos e rinovojë kontratën, pasi dëshiron të largohet.

Real Madridi është klubi që i do shërbimet e ish-futbollistit të Monacos, por palët nuk janë duke nxituar.

Derisa, ka edhe një vit kontratë, Mbappe mund të mbesë në PSG me shpresën se do ta fitojë Ligën e Kampionëve.

Verën e ardhshme do të dalë lojtar i lirë dhe aty do të zgjedhë vetë për hapin që do të hedhë në karrierë.

Postime të ngjajshme
Sport

Ardian Nuhiu se harron ndeshjen kundër Feyenoordit: Ja çka iu thash futbollistëve

Sport

EKSKLUZIVE: KF Onix arrin marrëveshje me ish-lojtarin e Llapit

Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë