Sport

Bomba nga Anglia: Klubi i njohur planifikon ta largojë trajnerin legjendar për ta sjellur Gerrardin

Steven Gerrad po kryen punën e tij të trajnerit për mrekulli te Rangers, derisa tani është klubi nga Premier Liga, Leeds United që dëshiron shërbimet e legjendës së Liverpoolit

Gerrard e mori drejtimin e Rangersit në vitin 2018, duke e këndellur klubin e njohur skocez, shkruan Reporteri.net

Këtë edicion Gerrard e ka nisur për mrekulli, ku Rangers është në vendin e parë pas 14 ndeshjeve, duke pasur bilanc prej 12 fitoreve dhe 2 barazimeve.

Raportimet e fundit nga Anglia thonë se Leeds United është i intersuar që ta marr për trajner Gerrardin, i cili është një legjendë e Liverpoolit.

Aktualisht trajner i Leeds është i famshmi Marcelo Bielsa që e inkuadroi klubin në Premier Ligë, por kontrata e tij mbaron në vitin 2021.

Postime të ngjajshme
Sport

Legjenda e Man Cityt, Kompany me fjalë të mëdha për Laçin para ndeshjes

Sport

Ernest Muçi realizon gol spektakolar në Ligën e Kampionëve ndaj Dinamo Zagrebit

Sport

Zyrtare: Ky është përforcimi i radhës nga Vëllaznimi

Sport

Reali tregon çmimin për Iscon