Sport

“BOMBA” e vitit, FC Ballkani afër marrëveshjes me sulmuesin e njohur shqiptar

Klubi i Ballkanit pritet të bëj goditjen e vitit në futbollin e Kosovës.

Indeksonline ka raportuar se janë shumë afër marrëveshjes me super sulmuesin e njohur kosovar, Besart Berisha.

Golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Australisë, do të rikthehet në Kosovë.

Berisha ka pasur edhe negociata me klubin e Prishtinës, por skuadra nga Suhareka pritet që të nënshkruaj me super sulmuesin.

Besart Berisha në dy sezonet e fundit ishte pjesë e Western United në Australi ku shënoi 26 gola dhe dhuroi 3 asistime.

Kosovari shihet si njëri nga futbollistët më të mirë që kanë luajtur në Ligën e Australisë.

Postime të ngjajshme
Sport

U rrit në La Masia, rrëfehet Balliu: Ja pse u largova nga Barcelona

Sport

Carabao Cup kthehet me tri sfida, vëmendja në "Stamford Brigde"

Sport

Veprim i mirë nga Rashica, viziton Ambasadën e Kosovës në Britani të Madhe

Sport

Sot zhvillohet ndeshja e Superkupës Kosovë-Diasporë, Llapi – Kosova Düsseldorf