Sport

‘Bomba’ e mbrëmjes: Zinedine Zidane largohet nga Real Madridi?

Zinedine Zidane mund të largohet nga Real Madridi në fund të sezonit, nëse ‘ Mbretërit’ nuk arrijnë ta fitojnë La Ligan.

Kështu ka bërë të ditur mbrëmjes e së hënës mediumi ‘Calciomercato’, ku ka zbuluar edhe destinacionin e radhës të teknikut francez.

 

Nëse largohet nga ‘Santiago Bernabeu’, Zinedine Zidane pritet të emërohet trajneri i ri i skuadrës së Juventusit.

Më të përfunduar edicioni i Serie A ‘Zonja e Vjetër’ pritet ta shkarkoj Andrea Pirlon, i cili nuk arriti të shpallet kampion dhe po rrezikon seriozisht pjesëmarrjen në Champions sezonin tjetër.

Postime të ngjajshme
Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Sport

A do të kthehet Ronaldo në Sporting? Flet Jorge Mendes

Sport

Lista e 10 sportistëve më të paguar sipas Forbes

Sport

Drita apo Ballkani, cili do të jetë klubi i tretë që do të dal në Evropë?