Sport

Bomba e mbrëmjes: Llapi prezanton transferimin më të ri, sh-portierin e Sampdorias

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Klubi Futbollistik “Llapi” ka prezantuar ‘gardianin’ italian Giacomo Nava, i cili karrierën e ka nisur te skuadra e njohur italiane Sampdoria.

Nava ka arritur gjatë ditës në Podujevë, teksa pas bisedimeve intensive ka arritur marrëveshje me drejtuesit e klubit për të ‘firmosur’ me skuadrën nga “Zahir Pajaziti”.

22 vjeçare së fundmi ishte pjesë e skuadrës së FC Rimini që garon në Serie C të Italisë.

Ai gjatë karrierës së tij gjithashtu ka qenë pjesë e klubeve të tjera italiane Lentigione, Lecco dhe Bogliasco.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv