Auto/Tech

Automekanikët: Kujdes, mos ia bëni veturës tuaj këtë

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

BMW ka zhvendosur disa nga prodhuesit e motorëve larg Britanisë për shkak të paqartësisë rreth procesit të Brexit.

Prodhuesit do të vendosën në shtetin e Gjermanisë. Po ashtu pjesët do të vijnë nga Afrika e Jugut pasi që kjo është një praktikë që përdoret nga firmat e mëdha prodhuese për të i ikur taksave të mëdha që ka BE’ja.

Brexiti pritet të ndodhë deri me datën 31 tetor. Por po ka paqartësi të mëdha rreth asaj se si do të dalë Britania ka blloku. Nëse evetualisht do të ketë një dalje pa marrëveshje atëherë do ketë komplikime ekonomike të mëdha në të cilat kompanitë e mëdha nuk duan të përzihen.

Gjithsesi BMW nuk është tërhequr përfundimisht nga Britania e Madhe dhe vazhdon prodhimin në një kapacitet më të ulë

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Auto/Tech

Të gjitha modalet që do të prezantohen në shkurt nga Volkswagen

Auto/Tech

U hoq nga qarkullimi në Gjermani, por në Kosovë kjo BMW po shitet me çmim marramendës

Auto/Tech

Sony lanson logon zyrtare të PlayStation 5

Auto/Tech

Apple planifikon iPhone me një dizajn krejtësisht të ri