Lajme

Blerta Deliu-Kodra në top 10’shin e parë të PDK’së: Synon mandatin e katërt si deputete

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Blerta Deliu- Kodra është një nga emrat më të fuqishëm, të suksesshëm dhe shumë serioze në skenën politike në Kosovë, pasi kjo e fundit e ka dëshmuar këtë në tre legjislatura si Deputete e Kuvendit të Kosovës, transmeton Gazeta Metro.

Deputetja nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës i ka dhënë edhe një herë ‘vulë’ asaj që femra është fuqi e pamposhtur dhe e paluhatshme. Zotëron në mënyrë perfekte edhe punën në Parlament, edhe të qenurit Profesoreshë, por edhe punën më të rëndë që mund të ekzistoj, atë të të qenurit nënë.

Blerta Deliu- Kodra është vajzë e dy prindërve të arsimuar, nënën e ka doktoreshë dhe babain profesor, gjithashtu është edhe nënë e dy fëmijëve, një djali dhe një vajze. Deliu- Kodra është edhe profesoreshë në Universitetin e Prishtinës në Fakultetin e Artëve, ku ligjëron lëndën e ‘Diksionit’.

Ajo i është përveshur punës dhe brenda ditës mund ta shihni në çdo cep të Kosovës. E krehur dhe në formë super të mirë, e kuruar deri në detajin më të vogël, tregon më së mirë që mund të bëj çdo gjë që një burrë mundet.

Deputetja Blerta Deliu- Kodra është përsëri në listën e deputetëve nga radhët e PDK-së me numër ‘9’ dhe sigurish që është më seriozja nga femrat kandiduese./gazetametro.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat