Sport

Bledi Shkëmbi – Ballkani, ky është lajmi i fundit

Kthesë e papritur te Ballkani. Bledi Shkëmbi pritet të jetë timonieri i ri i skuadrës nga Suhareka, që pritet të pasojë Ismet Munishin e shkarkuar.

Sipas Panorama Sport, trajneri korçar është takuar sot me presidentin e klubit të Ballkanit, në hotel Sheraton në Prishtinë, ku kanë arritur dhe akordin paraprak.

Në ditët në vijim pritet të vijë edhe zyrtarizimi.

Ndërkohë, kujtojmë që drejtuesit e klubit ishin shumë pranë marrëveshjes me Orges Shehin, por bisedimet kanë marrë një kthesë të papritur.

Shkëmbi pritet të rikthehet në Kosovës, pas eksperiencës që ka pasur në të kaluarën me Lirin e Prizrenit.

Ish-kapiteni legjendar i Skënderbeut, veç Lirisë, drejtoi edhe Teutën në Kategorinë Superiore, teksa kjo do të jetë eksperienca e tretë e tij në rang klubesh.

Postime të ngjajshme
Sport

Armando Broja gjen sërish golin

Sport

Vendoset se në sa shtete do të luhen ndeshjet e Euro2021

Sport

Ibrahim Dreshaj tregon klasin e tij, asiston në golin e dytë të Heerenveeen ndaj Feyenordit

Sport

Burreli i Samuel Nikajt triumfon pastër ndaj 2 Korrikut në Durrës